Türk literatüründe ilk ve tek, dünyada beşinci Sanal Havacılık Kitabı olma özelliğini taşıyan “Sanal Pilot”, pilot olmak isteyip de bu hayalini gerçekleştiremeyenlere hayallerine ulaşmanın kapılarını aralıyor.

Türkiye’de 1998’den itibaren tanınan Sanal Havacılık olgusunun ülkemizde yaygınlaştırılması ve formel eğitiminin verilebilmesi açısından bir boşluğu doldurmak üzere Cevdet Acarsoy tarafından kaleme alınan “Sanal Pilot”; 250 sayfa, özgün görsellerle desteklenmiş ve havacılık konusunda “sıfır” olan okuyucuyu “sanal pilot” haline getirmeyi amaçlıyor. Flight Simulator programı kullanarak gerçek havacılığın birebir simülasyonunu deneyimlemek isteyenler için yol gösterici bir kaynak niteliği taşıyan kitapta;  Sanal Havacılık nedir, sanal havacı olmak için yazılımsal ve donanımsal olarak neler gerekir, Microsoft Flight Simulator kurulumu, kullanımı ve ayarları, gerçek havacılık sistemiyle paralel hususi pilot, ticari pilot ve hava yolu nakliye pilotu lisansları eğitimleri ve hava trafik kontrol gibi konularda kolay anlaşılır dille yazılmış bilgiler bulunuyor. Her yaştan havacılık sevdalısına ve gerçek pilotaj eğitiminde veya hazırlığında olan öğrencilere hitap eden “Sanal Pilot”, hâlihazırda pilotluk yapan insanların bile bir üst lisans eğitimlerine hazırlanmak için kullanabilecekleri eğitimler içeriyor. Aynı zamanda Klinik Psikolog olan Acarsoy simülasyon konusundaki benzersiz dehasını satırlara yansıtarak Türkiye’de havacılık konusunda literatüre girmeyi başarıyor.

Uçak Sahipleri ve Pilotlar Birliği’nin (AOPA) ulusal sözcüsü ünlü Amerikalı Pilot Rod Machado kitapta yer alan önsözünde, “Uçmayı seviyor ya da öğrenmekten hoşlanıyorsanız, Cevdet Acarsoy’un yazdığı bu muhteşem kitap çok işinize yarayacak demektir. Sanal Pilot, hem gerçek hem de sanal havacılık dünyasında yer almak isteyenler için oldukça eğitici ve heyecan verici bir kaynak” diyor.

Satın almak için:

E-Kitap: