Sanal Havacılık Akademisi, sanal havacılık vasıtası ile Türk havacılığını geliştirmeyi ve tanıtmayı görev edinmiş, formel simülatör destekli Pilotaj ve Hava Trafik Kontrol eğitimleri veren bir kuruluştur.

Sanal Havacılık Akademisi, Sanal havacılığı bir oyun olarak değil, aksine ciddi bir simülasyon unsuru olarak görür.

Evet. Uçuş Eğitimleri, gerçek olduğu gibi sanal havacılıkta da; vPPL>vCPL>vATPL>Type Rating şeklinde alınır.

Her eğitim kendinen öncekini gerektirir ve kapsar. Örneğin; vPPL’de 7 tondan hafif tek pervaneli uçaklarla hususi (ticari olmayan) amaçla uçmayı öğrenirsiniz. vCPL’de ise daha karmaşık uçaklarla  uçmayı ve ektra seyrüsefer işlemleri yapmayı öğrenirsiniz. Dolayısı ile vCPL, vPPL’i kapsadığından bir önceki eğitim sonrakinin ön koşulludur.

Hazırlık Eğitimi Udemy.com üzerinden online video eğitim şeklinde alınır. Bunun dışındaki eğitimlerde dersler birebir özel ders halinde Skype™ programı üzerinden sesli biçimde işlenmektedir.

Evet. Öğrencilerimiz, istedikleri zaman, istedikleri sıklıkta, internetin olduğu her yerden birebir özel ders şeklinde eğitimleri makul ücretlerde alırlar. Ücretler için sorunuz.

Her bölümün kabul koşulları birbirinden farklıdır. Bölümlerin müfredatları, kabul koşulları hakkında bilgi almak ve başvurmak için eğitimlerin kendi sayfalarını inceleyebilirsiniz. Hazırlık Bölümü eğitimlerini tamamlamak için Online Yeterlilik Sınavı’na girilmesi gerekmektedir.

Evet. Bir öğrenci planlanan derse iki kereden fazla mazeretsiz (Sadece ani oluşan bilgisayar/internet problemleri veya acil durumlar kabul edilir.) katılmazsa kaydı silinir ve ücretinin o derse kadar olan kısmı hariç, tamamı iade edilir.

Sanal Havacılık Akademisi’nde eğitimlerden sonra yapılan pratik sınavda başarılı olmanız halinde size sertifika değil sanal uçuş lisansı verilir. Örneğin, vPPL eğitimini başarılı şekilde tamamladığınızda tarih ve lisans numarası içeren bir virtual Private Pilot Licence (sanal Hususi Pilot Lisansı) alırsınız. Lisanslar adınıza düzenlenir ve e-posta yoluyla size iletilir. Bu lisansların hiçbiri, hiçbir koşul altında size gerçek uçak kullanma yetkisi kesinlikle vermez! Lisanslar sadece, CV’nize koyabileceğiniz ve eğitimi tamamladığınızı belgeleyen dokümanlardır. Bununla birlikte, uzun saatler süren sanal pilotaj eğitimlerinin, gerçek havacılık mülakatları ve simülatör sınavlarında başarıyı arttırdığı eski öğrencilerimiz tarafından belirtilmektedir.

Evet. Özellikle, gerçek havacılık kurallarının mümkün olduğunca simüle edildiği IVAO ve VATSIM gibi online network’lerdeki uçuşlarınız sırasında eğitimlerinizde aldığınız disiplin, felsefe ve en önemlisi güvenlik kuralları ile bağdaşmayan davranışlarınızda sizinle iletişime geçilir ve süreç sonunda hatanın derecesine göre yeniden sınava girene kadar lisansınız iptal edilebilir.

Load More

 

Diğer Sorularınız için İletişim Sayfasını kullanabilirsiniz.